Bektaş’ın sözleri damga vurdu!.

Bektaş’ın sözleri damga vurdu!.


Bektaş’ın sözleri damga vurdu!.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından başlatılan “Makine-Çelik Kümelenme Toplantısı”nın ikincisi yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ereğli demir ve Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR) ev sahipliğindeki toplantı, Lojmanlar mevkiindeki “Taş Bina” da gerçekleştirildi.

Zonguldak Valisi Erdoğan Başkanlığında, öncekine göre katılımda daha dar kapsamlı gerçekleştirilen toplantıda, ilk toplantının ardından yaşanan gelişmeler değerlendirilirken, ilçede neler yapılabileceği, bölgenin güçlü ve zayıf yönleri konuşuldu.

Özellikle, ERDEMİR ve Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (KARDEMİR) Genel Müdürlük, TAT Metal AŞ’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan İsmail Demirel’in tecrübelerinden de yararlanılmasına ilişkin detaylar konuşulan toplantılara devam edilme kararı alındı.

BEKTAŞ’IN SÖZLERİ DAMGA VURDU!

Dün, gün içinde Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde; Tat Metal AŞ., Çınar Boru, Sertaş, Toknoplan iş yerlerini ziyaret ederek, yetkililerinden de bilgiler alan Vali Bektaş’ın, “Ereğli’de nasıl bir hazinenin üzerinde oturduğunuzun farkında değilsiniz” sözleri toplantıya damga vurdu.

Toplantıda, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TAT Metal AŞ. Kurucu Ortağı ve Ereğli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, Çınar Boru AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Çınar, ERDEMİR’de Danışman Ramazan Çelik, Demirel, ilçedeki iş ve sanayi sektöründen; Süreyya Sertaşı, Harun Günönü, Ahmet Çınarer, Ahmet ve Yahya Yahyaoğlu ile  Teknoplan Mühendislik Genel Müdürü İlhami  Muharrem Orak yer aldı.

KELEŞ MEMNUN 

Diğer yandan, gerçekleştirilen ikinci toplantıya ilişkin konuşan Ereğli TSO Başkanı Keleş,  ilk toplantının ardından gerçekleştirdikleri ikinci toplantının daha da verimli geçtiğini söyledi.

Toplantıda, Ereğli’de, makine üzerine yeni malzeme üretimine daha üretken hale getirebilmenin detaylarının konuşulduğunu anlatan Keleş, “Toplantımız son derece verimli geçti. Sayın Demirel’in ERDEMİR, KARDEMİR ve TAT Metal AŞ’deki tecrübelerinden sektörel olarak daha fazla yararlanılabileceği ortaya çıktı. Devam edeceğimiz bu toplantılardan verim alacağımıza inanıyorum” dedi.
 Bu Haberi Paylaş:

Bizi Takip Edin:

BENZER HABERLER

Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış


Yorum Yaz


CAPTCHA Image

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.