Lafa Gelince Kdz.Ereğli'nin En Büyük Süleymanbeyler Köyünün Acı Gerçekleri

Lafa Gelince Kdz.Ereğli'nin En Büyük Süleymanbeyler Köyünün Acı Gerçekleri


Burası maalesef Kdz.Ereğli ‘nin nüfus olarak en yoğun insanın yaşadığı 1408 nüfuslu Süleymanbeyler Köyü. Demek isterdim ki burası Kdz.Ereğli ‘nin en düşük nüfusuna sahip Velidağ köyü olsaydı AMA maalesef burası lafa gelince en büyük köy diye anılan kaderine mahkum edilmiş Süleymanbeyler Köyü Subaşı Mevkii ‘nin sadece 3 km uzunluğuna sahip yolları. Bakın dikkatinizi çekiyorum sadece SUBAŞI MEVKİİ VE 3 KİLOMETRE den ibaret. Ama unutulduğu ve kaderine terk edildiği için bu hallerde. Ancak köy halkına veya köyün ileri gelenlerine, ticaretle uğraşanlarına, esnaflarına sorsanız en büyük köyüz. LAFTA !.. Çünkü buraya araba sokmaya bile utanırsınız. Utanmıyorsanız da size şimdiden söyleyelim öyle bir delilik yapmayın. Çukurlar 1-2 tane değil. 5’li 10’lu şekilde oluşmuş ve boyutları 1-2 cm de değil. 10 cm den başlayıp 20cm kadar giden çukurlar 100 metre de bir karşınıza çıkıyor. Kış aylarında da değiliz yaz gelmiş kapıya dayanmış  ancak yollara yönelik sıfır çalışma, sıfır imkan. Senelerdir kronik gibi kanserleşen bu köyün yollarına kimse çözüm bulamadı. Günden güne daha beter hale gelirken ne ücra köşede ismi cismi bilinmeyen köylerin yolların da çukur dahi bulamazsınız. En az nüfusa sahip Velidağ köyünün bile yollarının daha iyi olduğu kesindir. Yakında yağmur yağarsa çukurlara hamsi yavrusu koyup büyüteceğim. Arabayla geçtiğinizde sanırsınız dönme dolap oynuyorsunuz. Bir sağ bir sol.

Şimdi bu haberi paylaşıyorum diye lafımın Muhtara, Azalara gittiğini düşünüp onlarla problemim var diye dedikodu yaparsınız ancak öyle değil. Lafım sadece onlara değil. Lafım ilçede üst kademe de bulunan seçim zamanı geldiğinde esnafları, halkı gezip oy isteyenlere, lafım eski muhtarlara, lafım muhtar adayı olmuş ve köşesine çekilmiş kişilere, lafım köyün adını kullanıp ticaret yapanlara, lafım köydeki esnaflara, lafım köyünü lafa gelince öven ve şişirenlere, lafım köylüye, lafım herkese, lafım yetkililere, lafım evet muhtara, lafım azalara, lafım lafta en büyük köyüz diyenlere. Siz en büyük köy diye övünmeye lafla birbirinize düşmeye  kavga etmeye devam edin. Ben UTANIYORUM buranın en büyük köy olduğuna buralıyım demeye. Keşke en küçük köy olsaydı  ismi cismi bilinmeseydi ama insan gibi yaşanabilir bir yer olsaydı. Köyün  adını kullanıp ticaret yapıp oralıyım  buralıyım diyenlere de sesleniyorum. İşinize gelince ortaya çıkmayın, şimdi birlik olup gerekeni yapın. Muhtar ve Azaları size sesleniyorum iyi yapılan şeyleri paylaşıp güzel olanları insanlara aktarıyorsunuz bunları da paylaşın ki halk görsün. Lafla onu bunu demeyle show yapmayla bu işler olmuyor. 26 yaşındaki bu gence laf sokmaya çalışıp düşman kesilmeyi bırakın görevinizi yapın. Yapamıyorsanız da insanlara neden olmadığını anlatın bilsinler. Derdim sizi karalamak size laf sokmak değil. Çok iyi biliyorsunuz ki sizinle problemim yok eminim sizin de benimle yok ama bunlar köyün gerçekleri ve kimse bunları dile getirmiyor söylemiyor. Ben şimdi bunları yazıyorum diye günah keçisi olabilirim sıkıntı yok 26 yaşımda da olsam elimden gelen bu ve yapmaya devam edicem en azından belki size bir mesaj olur ve birşeyler yaparsınız, en azından köydeki insanlara mesaj olur seslerini çıkartırlar ve herkes oturup izlemez.

 Bu Haberi Paylaş:

Bizi Takip Edin:

BENZER HABERLER

Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış


Yorum Yaz


CAPTCHA Image

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.