Sonunda Köyümüzdeki Hayvan Pazarı Ruhsatı Onaylandı

Sonunda Köyümüzdeki Hayvan Pazarı Ruhsatı Onaylandı


Köyümüzde bir türlü sonuca kavuşmayan hayvan pazarı ruhsatı nihayet sonuçlandı. Muhtar Morcu'nun yoğun girişimleriyle baştan sona yenilenen hayvan pazarı gerekli şartlarında yerine getirilmesiyle beraber ruhsat onayı aldı. Büyük bir geçmişi olan ve köyümüzle artık ün salmış hayvan pazarımız konusunda tüm endişelerimiz bu sayede ortadan kalktı. Katkılarından dolayı muhtarımıza teşekkür ediyoruz.

İl Genel Meclisi Başkan Necdet Karaveli başkanlığında dün gerçekleştirdiği birleşimde, Kdz. Ereğli İlçesi Süleymanbeyler Köyü’ne canlı hayvan pazarı kurulmasına ve Kandilli Beldesi Yöresel Ürün Pazarı’nın su ihtiyacını karşılayacak projeleri onayladı.

Üyeler ilk olarak; Kdz. Ereğli İlçesi Kandilli Beldesi Yöresel Ürün Pazarı’nın, su ihtiyacının karşılanması için, memba tahsis ve içme suyu projesi işlemlerine başlanabilmesi için, İl Özel İdaresi 2020 Ek Yatırım Programı’na alınması teklifi oybirliğiyle kabul edildi.

Üyeler ayrıca, İlimiz Kdz. Ereğli İlçesi Süleymanbeyler Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda; 107 ada, 3 ve 12 parsel no ile kayıtlı taşınmazlarda “Pazar Alanı (Canlı Hayvan Pazarı) amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması ile ilgili Sanayi ve Ticaret, Plan ve Bütçe, İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Çevre ve Sağlık, Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 9 – 20 – 16 – 14 – 10 – 7 sayılı raporları, komisyonlardan geldiği şekliyle oybirliğiyle onayladı.Bu Haberi Paylaş:

Bizi Takip Edin:

BENZER HABERLER

Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış


Yorum Yaz


CAPTCHA Image

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.